Кримська платформа: Латвія на прикладі окупації Криму розповість про порушення РФ міжнародного права

07 Жовтня 2021, 08:42

Латвія готова до активної роботи в межах Кримської платформи, тому що Україна, її суверенітет і територіальна цілісність є дуже важливими для Латвії.

Про це заявила віцеспікерка Сейму Дагмара Бейтнере-Ле Галла на зустрічі з заступником голови Верховної Ради України Оленою Кондратюк у Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Зокрема, Латвія планує організувати велику міжнародну конференцію з питань окупації Криму як прикладу порушення міжнародного права.

Сторони домовилися скоординувати зусилля щодо проведення заходів Кримської платформи.

Також учасниці та учасники зустрічі також обговорили питання євроатлантичної інтеграції України та взаємодію в ПАРЄ в рамках формату Балтік+, активізацію співробітництва України з ініціативою Трьох морів.

Держави, які не змогли взяти участь в інавгураційному саміті Кримської платформи в Києві 23 серпня, можуть приєднуватися до декларації, яка була підписана за підсумками саміту,  заявив Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Учасники Міжнародної Кримської платформи підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи, йдеться у спільній декларації за результатами саміту.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що через проведену у Києві Кримську платформу у Москві та проросійських медіа «палає». Реакцію назвав істеричною.

Москва розглядає участь деяких країн у саміті Кримської платформи як «замах на територіальну цілісність» РФ, йдеться в коментарі офіційної представниці МЗС РФ Марії Захарової, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства Росії.

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи, на Саміті Кримської платформи в Києві заявила, що платформа має консолідувати зусилля громадянського суспільства, влади України, міжнародних партнерів навколо деокупації Криму, його реінтеграції та відновленню міжнародного правопорядку.

23 серпня пройшов інавгураційний Саміт Кримської платформи. Він офіційно запустив перший міжнародний формат щодо Криму.

Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат.

Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.

Нагадаємо: