На Херсонщині перебуває з офіційним візитом делегація Посольства США в Україні. Дипломатичні представники США провели зустріч з представниками обласної ради та адміністрації, представництва президента України в Криму, а також ознайомились з роботою КПВВ на адмінмежі з Кримом.

«Звичайно, ми будемо дуже вдячні Сполученим Штатам Америки за присутність та активну участь в установчому саміті. Це для нас дуже важливо. Серед ключових досягнень по кримському напрямку хочу відзначити – прийняття Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, ухвалення Закону України «Про корінні народи України» та скасування вільної економічної зони “Крим”», – поділився постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Як повідомлялось, нещодавно представник Президента України в АРК Антон Кориневич на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика» заявив, що міжнародний майданчик Кримська платформа розпочнеться 23 серпня, а завершиться тоді, коли Крим повернеться під контроль України.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав керівників всіх країн приєднуватись до Кримської платформи.
Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?
Нагадаємо:
- 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
- 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
- 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
- 20 травня 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.