В Україні створять Центр документування порушень прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях

03 Жовтня 2020, 11:23

Заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов та віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков провели робочу зустріч, під час якої обговорили питання взаємодії органів прокуратури з Урядом в контексті захисту та відновлення прав людини в умовах збройного конфлікту та в період деокупації українських територій.

Про це повідомляють в Офісі Генерального прокурора. 

Зокрема, високопосадовці обговорили співпрацю в рамках створення і подальшої роботи Центру документування порушень прав людини на тимчасово окупованих Росією територіях України, над принципами перехідного періоду.

«Ми документуємо всі факти грубих порушень, що відбувались та, на жаль, тривають на окупованих територіях України – частині Донецької і Луганської областей та Кримського півострова: політичні та релігійні переслідування, статеві злочини, катування, викрадення людей, порушення майнових прав, екологічних норм, морського та повітряного права, обстріли цивільної інфраструктури. Ми вже сформували реєстри постраждалих від таких обстрілів, щоб жертви могли претендувати на компенсації», – підкреслив Гюндуз Мамедов.

Правосуддя перехідного періоду – це «дорожня карта» дій держави для виходу з міжнародного збройного конфлікту, подолання його наслідків та гарантування неповторення.

«Ми наразі вивчаємо досвід країн, які мали або мають збройні конфлікти, яким чином вони виходили з них, вивчаємо питання безпечної реінтеграції, практику розмінування територій. Тому знання Департаменту, що займається так глибоко і системно воєнним правом були б дуже цінним для країни», – сказав Олексій Резніков.

Резніков наголосив, що необхідні зміни до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», над якими Мінреінтеграції також наразі працює.