Звільнені у Криму херсонські рибалки отримали статус потерпілих у кримінальному провадженні, – прокуратура АРК

08 Травня 2019, 08:10

Звільнені у Криму херсонські рибалки отримали статус потерпілих у кримінальному провадженні.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АР Крим.

«Учора, 7 травня 2019 року, звільнено двох українських рибаків – Руслана Кондратюка та Андрія Морозова, які у вересні 2018 року  були затримані ФСБ РФ та утримувались на території  окупованого півострову. Після повернення на материкову частину України з Русланом Кондратюком та Андрієм Морозовим проведені відповідні слідчі та процесуальні дії. Також звільнені рибаки отримали статус потерпілих у кримінальному провадженні, процесуальне керівництво у якому здійснюється прокуратурою АР Крим», – йдеться у повідомленні.

За інформацією, слідчим відділом Головного управління Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами незаконного позбавлення волі членів екіпажу риболовецького судна «ЯМК – 0041» за попередньою змовою групою осіб, із застосуванням зброї та погрозою застосування насильства, а також захоплення вказаного морського судна представниками незаконно створених органів на тимчасово окупованій території півострову Крим.

Нагадаємо, в анексованому Криму окупанти звільнили затриманих восени 2018 року двох херсонських рибалок. Ввечері 7 травня вони перетнули КПВВ «Чонгар».