Ветерани і ветеранки з Херсонської області можуть створити власне фермерське господарство за менторської підтримки.
Про це повідомляє Херсонська ОВА.
Директор Південно-Української філії Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого Володимир Малярчук готовий допомогти з відкриттям власної справи.
«Ми допомагаємо ветеранам робити агропроєкти, створюватим тепличий бізнес, розвивати садо-плодо-овочівництво, аграрне землеробство, обираємо культури та створюємо сівозміни, пишемо технологічні карти. Покроково розповідаємо як створити підприємство, фермерське господарство», – зазначив Володимир Малярчук.
Пан Малярчук радить початківцям не боятися розпочинати фермерську діяльність, навіть попри повномасштабну війну, адже це, передусім, продовольча безпека нашої країни.
Крім цього, філія Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробовування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Леоніда Погорілого співпрацює з Херсонським державним аграрно-економічним університетом щодо підготовки молоді до навчання, а також реалізує пільговий проєкт отримання ветеранами та ветеранками вищої освіти. На базі університету створена група дорадників, фахівців – практиків, які завжди готові допомогти.
Проєкт менторської підтримки ветеранського бізнесу — це ініціатива Херсонської ОВА, що реалізується у співпраці з підприємцями регіону. Також для Захисників і Захисниць наразі діє низка державних програм, які допоможуть відкрити власну справу.
З переліком доступних програм усі охочі можуть ознайомитись нижче:
1. 20 тис. грн для відшкодування за придбані товари для бізнесу – за посиланням.
2. Грант для ветеранів та членів їхніх сімей – за посиланням.
3. Грант на власну справу – за посиланням.
4. Грант на переробне підприємство до 8 мільйонів гривень – за посиланням.
5. Seeds of Bravery: Грантова підтримка українським технологічним стартапам та малим і середнім підприємствам – за посиланням.