У Мінветеранів пояснили, як ветеранам та їхнім родинам безоплатно здобути освіту або пройти перепідготовку

11 Травня 2025, 12:10

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Здобуття освіти, перепідготовка або підвищення кваліфікації наших Захисників і Захисниць є важливим етапом на шляху повернення у цивільне життя і в цьому держава надає допомогу. Ветерани та ветеранки можуть безплатно отримати освіту та/або пройти перепідготовку.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Зазначається, що Мінветеранів для ветеранів, ветеранок та їхніх родини оплатить наступні освітні послуги:

  • професійна підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації;
  • здобуття нової спеціальності на базі наявного рівня освіти;
  • навчання на магістратурі за наявності бакалаврського ступеня. Максимальна вартість навчання, яку компенсує держава, — до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 45 420 грн).

Скористатись можуть:

  • ветерани й ветеранки війни;
  • члени родин ветеранів та ветеранок;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Україною та члени сімей таких осіб;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України.

(До членів сімей належать дружина/чоловік, їх неповнолітні діти, діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти, до закінчення ними закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, але не більш як до досягнення ними 23 років).

Для того, щоб скористатися програмою, потрібно:

  1. Обрати навчальний заклад.
  2. Подати заяву до структурного підрозділу з питань ветеранської політики (при ОВА, райдержадміністрації, міськвиконкомі тощо) за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування).
  3. За результатами профорієнтації отримати направлення на навчання до обраного закладу освіти.
  4. Підписати тристоронній договір про надання послуг (структурний підрозділ з питань ветеранської політики / навчальний заклад / ветеран, ветеранка або член сім’ї).

Структурний підрозділ, своєю чергою, перевіряє документи, реєструє заяву, видає направлення на профорієнтацію та навчання, а також укладає тристоронній договір про професійну адаптацію.

Раніше повідомлялось, що виплати родинам загиблих добровольців прирівняли до виплат сім’ям полеглих військовослужбовців.