Окупаційній “директорці” Херсонського краєзнавчого музею Тетяні Шандрі загрожує до 12 років позбавлення волі

21 Червня 2024, 13:17

Тетяна Шандра, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

Служба безпеки України заочно повідомила підозру в колабораційній діяльності Тетяні Шандрі з Херсона, яка добровільно пішла на співпрацю з російськими окупантами та очолила незаконно створений ними “Херсонский областной краеведческий музей”. За активну участь в інформаційній діяльності ворога проти України їй загрожує від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на відповідний текст підозри.

Слідством СБУ встановлено, що 43-річну Шандру Тетяну Петрівну, жительку Херсона окупанти призначили директоркою незаконно створеного «Херсонского областного краеведческого музея». 10 квітня 2024 року вона зареєструвала цю установу за законодавством РФ.

Цю подію багато висвітлювали в окупаційних ЗМІ. Тож висловлювання Тетяни Шандрі в інтерв’ю російським пропагандистам слідчі СБУ розцінили як її добровільну участь в антиукраїнській інформаційній компанії Російської Федерації.

Тетяні Шандрі повідомили підозру за ч. 6 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тетяна Шандра працювала в Херсонському обласному краєзнавчому музею. Про її призначення новою окупаційною «директоркою» в 2023 році повідомляв ІРС-Південь.