Для фермерів на звільнених територіях Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель

23 Травня 2024, 10:25

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Днями Уряд ухвалив рішення, яким передбачаються компенсації для фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року. А також – для фермерів, які лише планують розпочати розмінування власних сільськогосподарських ділянок або на яких працюють як орендарі.

Про це повідомляє Мінреінтеграції з посиланням на Урядовий портал.

Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування. Право на відповідну компенсацію мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій.

Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами (ВНП) має бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності.

Фермери, землі яких такі оператори очистили із 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, вже можуть подавати заявки.

Для цього необхідно заповнити заявку на отримання компенсації та надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування: compensation@uachd.org, додавши копії документів, що підтверджують факт розмінування, а саме:

– договору на надання послуг із розмінування;

– акта наданих послуг;

– документа, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги.

Центр гуманітарного розмінування перевірить документи, складе список фермерів, які відповідають вимогам, і передасть документи на розгляд Комісії при Мінекономіки, яка ухвалить фінальне рішення.

Ті фермери, які тільки планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах у системі Prozorro.

Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ВНП ділянку.

На компенсації з розмінування земель сільськогосподарського призначення у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень.

Раніше повідомлялось, що жителям Урожайного в Бериславському районі надали ємності для води та системи поливу.