З 1 квітня діти загиблих добровольців отримують державну соціальну допомогу в підвищених розмірах

15 Квітня 2024, 10:36

Ілюстрація: відкриті джерела.

Щоб забезпечити соціальну підтримку та справедливі виплати, у березні 2024 р. Уряд прийняв рішення про збільшення розмірів адресної допомоги дітям загиблих Захисників-добровольців, які не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

На початку повномасштабної війни, стаючи на захист країни, не всі добровольці були оформлені до складу добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Дехто, на жаль, загинув, у декого – залишились родини із дітьми.

Донедавна, через правову неврегульованість, діти таких добровольців, отримували виплати нижчі, за виплати для дітей загиблих Захисників та Захисниць України.

Відтепер вони отримуватимуть  державну соціальну допомогу підвищеного розміру.

З 1 квітня її розмір підвищено з 2361 грн до  7800 грн на одну неповнолітню дитину та до 6100 грн – на кожну, якщо в сім’ї двоє і більше дітей. Виплата у таких розмірах буде здійснюватися щомісячно. Підвищення відбулось автоматично, додатково звертатись нікуди не потрібно.

У відомстві нагадують, що діти загиблих добровольців мають право на отримання пенсії у разі втрати годувальника, якщо загиблий тато чи мама мали необхідну кількість страхового стажу. Якщо ж страхового стажу на момент загибелі було недостатньо, дитині нараховується державна соціальна допомога.

Раніше повідолялось, що школи п’ятьох громад Херсонщини забезпечені мобільними компʼютерними класами.