Херсонщина у лідерах з розмінування земель сільськогосподарського призначення

12 Березня 2024, 14:25

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Херсонська область – у лідерах в розмінуваннні земель сільгосппризначення. Загалом протягом лютого 2024 року саперні підрозділи ДСНС, ДССТ та неурядових операторів обстежили понад 32 тисячі гектарів сільгосп земель. Усього з початку року обстежено 53,7 тисяч гектарів земель.

Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко з посиланням на дані ОВА, передає Мінекономіки.

«Лютий – найкоротший місяць року. Але це не завадило нашим саперам обстежити майже в півтора рази більші площі земель сільгосппризначення, аніж в січні. Деякою мірою цьому сприяла погода, але здебільшого – це результат спільних зусиль з посилення спроможностей підрозділів та з організації роботи. У підсумку понад 53,7 тисячі обстежених земель за два місяці – вагомий внесок саперів до початку нового аграрного сезону», – зазначила Юлія Свириденко.

Найбільші площі земель сільгосппризначення за два місяці поточного року обстежені в Херсонській області – 49,8 тис. га. На Миколаївщині обстежено 2,2 тис. га,  Харківщині – 1,3 тис. га. Також були обстежені землі в Дніпропетровській, Київській областях тощо.

Як зауважила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України, Уряд надалі працює над питаннями посилення спроможностей операторів, орієнтуючись насамперед на оснащення підрозділів технікою та спорядженням вітчизняного виробництва. Також на порядку денному оптимізація та ефективна організація процесів протимінної діяльності.

«Нещодавно ми підписали угоду з технологічною компанією Palantir. Передові технології в галузі аналізу big data та ШІ допоможуть нам краще організувати процеси у сфері протимінної діяльності. Минулого тижня спільно з Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування провели воркшоп з розробки операційного плану до Національної стратегії протимінної діяльності. До роботи були запрошені наші міжнародні партнери, дотичні українські державні органи, оператори. Тож спільно продовжуємо працювати на пришвидшення очищення території України», – сказала Юлія Свириденко.

Раніше повідомлялось, що поблизу села Андріївка на Херсонщині чоловік підірвався на ворожій міні у полі.