В Україні залучать штучний інтелект до розмінування територій

04 Березня 2024, 11:05

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Міністерство економіки і технологічна компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство, тож штучний інтелект допомагатиме в гуманітарному розмінуванні території України.

Про це повідомили у Мінекономіки.

Відповідну угоду підписали в Лондоні у рамках робочого візиту до Великобританії української делегації на чолі з першою віцепрем’єр-міністеркою України – міністеркою економіки Юлією Свириденко.

“Гуманітарне розмінування – нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 тисяч квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями, як Palantir, – це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України”,  – зазначила Юлія Свириденко під час підписання документу.

Виконавчий віцепрезидент Palantir у Великій Британії та Європі Луїс Мослі підкреслив, що підписана угода допоможе врятувати життя українців та зміцнити економіку України.

“Незалежно, допомагаємо ми відважним українським захисникам протистояти агресії путіна, підтримуємо переселення їхніх близьких чи допомагаємо критично важливій програмі країни з розмінування, Palantir стоїть пліч-о-пліч з Україною та її людьми”, – зазначив Луїс Мослі.

Угода містить конкретні положення щодо співпраці за такими напрямами:

– оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;

– розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінювання земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;

– використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для ухвалення рішень у протимінній діяльності.

Платформа працюватиме з великими базами даних, сформованими дотичними до виконання заходів протимінної діяльності структурами, починаючи від органів місцевого самоврядування, регіональної влади, міністерств та відомств і завершуючи операторами протимінної діяльності.

Бази міститимуть як сталу інформацію, наприклад оцінювання економічної ефективності сільгоспземель, близькість забруднених територій до комунікацій тощо, так і оперативну, яка регулярно оновлюватиметься. Йдеться, зокрема, про дані обстеження територій ДСНС, ДССТ, неурядовими операторами, кількість та стан техніки, наявність піротехнічних підрозділів на конкретних напрямках тощо.

“Завдяки можливостям Palantir AIP платформа аналізуватиме інформацію та надаватиме рекомендації щодо оптимізації процесів. Наприклад, зможе порадити, враховуючи всі дані, як найбільш ефективно провести очищення конкретної території: за допомогою нових методів розмінування, таких як дрони, чи із застосуванням традиційних методів. Кінцевою ж метою вбачається розмінувати території швидше та за менших витрат”, – додали в Мінекономіки.