Російська пропаганда запустила потужну антиукраїнську інформкампанію у Facebook

14 Березня 2023, 12:49

Ворог продовжує використовувати усі можливі засоби у війні проти України, у тому числі й на інформаційному фронті. Так, росіяни запустили потужну антиукраїнську інформаційну кампанію в соцмережі Facebook.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, передає “Інститут масової інформації”.

“Центр стратегічних комунікацій зафіксував чергову інформаційну атаку росіян: у Facebook з анонімних каналів ворог поширює рекламу з наміром зневірити українців у перемозі”, – ідеться в повідомленні.

Кампанія з поширення дезінформації стартувала 11 березня.

Пропагандисти просувають такі головні меседжі: битву за Бахмут програно; на Заході не вірять в Україну; командування Силами оборони вже втекло, а “хлопці відбиваються самотужки”; США зменшують постачання зброї, бо буцімто впіймали українську владу на крадіжках постачань.

Окупанти хочуть підірвати довіру українського суспільства до влади, маніпулюючи нібито програною битвою за Бахмут та тим, що союзники залишать нас із ворогом напризволяще.

Насправді це не так: Сили оборони міцно стоять у Бахмуті, а командувач Сухопутних військ Сирський постійно приїжджає на позиції. Захід продовжує постачати нам зброю та техніку у великих об’ємах, скоро її застосують під час контрнаступу”, – підкреслили в “Центрі стратегічних комунікацій”.

Фейки поширюють через новостворені сторінки, без опису та наповнення, які мають нейтральні назви. Це дозволяє уникати додаткової уваги з боку Meta під час проходження модерації, адже як перший етап іде перевірка автоматизованими системами.

Облікові записи, з яких створюються такі кампанії, використовують IP-адреси інших держав. Прикладом такої практики є рекламна кампанія, запущена на IP-адресі з Мексики, а в рекламному акаунті валюта для способу оплати – мексиканські песо.

У “Центрі стратегічних комунікацій просять українців”, якщо побачили таку рекламу виконати певні дії: відкрити публікацію та натиснути more у її правому верхньому кутку, натиснути “Поскаржитись на публікацію more” та обрати варіант, який найточніше описує порушення норм спільноти.

Раніше повідомлялось, що від початку повномасштабної війни росії проти України майже 22 тисячі цивільних в Україні стали жертвами російських військових. Понад 8 тисяч з них загинули.