Флагман Шостого флоту ВМС США вирушив у Чорне море

01 Листопада 2021, 14:07

Флагман Шостого флоту ВМС США USS Mount Whitney прямує до Чорного моря для проведення операцій із партнерами по НАТО.

«Флагман Шостого флоту ВМС США Mount Whitney розпочав свій перехід у північному напрямку до Чорного моря для проведення операцій із союзниками та партнерами по НАТО в регіоні», – йдеться у повідомленні.

Американський ракетний есмінець USS Porter (DDG78) типу Arleigh Burke у рамках планового патрулювання увійшов до Чорного моря для взаємодії з партнерами по НАТО. За ним ведуть стеження кораблі Чорноморського флоту РФ.

Як зазначили у командуванні 6-го флоту, ВМС США регулярно працюють у Чорному морі для роботи з американськими союзниками та партнерами по НАТО, включаючи Болгарію, Грузію, Румунію, Туреччину та Україну. Спільна робота зміцнює прихильність США та НАТО до збереження свободи судноплавства в міжнародних водах для всіх країн Чорного моря.

Як повідомляє Національний центр управління обороною РФ, Чорноморський флот стежить за діями американського корабля, який зайшов у Чорне море, повідомляє агентство ТАСС.

«Сили та засоби Чорноморського флоту розпочали стеження за діями есмінця з керованою ракетною зброєю Porter ВМС США, який зайшов до акваторії Чорного моря 30 жовтня», – зазначили в центрі.

Нагадаємо:

  • В липні 2021 року заступник помічника Генсека НАТО з питань оборонних інвестицій Гордон Скіп Дейвіс заявив, що в Альянсі вивчають можливість посилення доступу України до засобів спостереження за ситуацією в Чорному морі. За його словами, у НАТО усвідомлюють стратегічну важливість регіону Чорного моря для союзників та країн-партнерів і продовжуватимуть нарощування власної присутності у цьому регіоні та надаватимуть допомогу у розвитку військово-морських спроможностей України.