Родині ув’язненого херсонця Олександра Шумкова радять не відвідувати РФ

13 Листопада 2019, 13:35

Мати та тітка бранця Кремля херсонця Олександра Шумкова майже рік не бачили свого сина та племінника. Після останнього візиту до РФ у лютому цього року їх попередили про можливість затримання та ув’язнення за зв’язок з “екстремістськими організаціями”.

«Сашу допитували представники ФСБ щодо зв’язків його родини з “екстремістськими організаціями”. Тобто з забороненим у них “Правим сектором”. Тому консул просив, щоб ми не приїздили та не ускладнювали й і так вже складну ситуацію“, – розповіла кореспонденту Центру журналістських розслідувань та «ІРС-Херсон» тітка Олександра Шумкова Людмила.

 Родину попередили про можливість арешту під час наступного візиту з метою подальшого тиску на незаконно засудженого в РФ Олександра.

Нагадаємо, український політв’язень з Херсона Олександр Шумков, який утримується в російській колонії, відзначив 19 вересня свій 30-й день народження. Слова підтримки та поздоровлення висловив звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух.

У травні 2018 року російський суд виніс обвинувальний вирок громадянину України Олександру Шумкову, якого Слідчий комітет РФ звинуватив в участі в «Правом секторі» і діях, спрямованих «проти інтересів Росії».

У Слідчому комітеті стверджують, що Шумков нібито був активним учасником «Правого сектора» і охоронцем колишнього лідера організації Дмитра Яроша.

Суд визнав українця винним у діях, спрямованих проти «інтересів Росії і її територіальної цілісності», який той здійснював на території України. Таким чином, російські суд, слідство і державне обвинувачення проігнорували той факт, що їх юрисдикція поширюється виключно на територію РФ.

Зокрема, у вересні Шумков брав участь транспортній блокаді Криму. А також нібито був учасником «акцій залякування» жителів Херсонської області, «мітингувальників проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».

Проти Шумкова відкрили кримінальну справу ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). Оперативний супровід в кримінальній справі здійснювала ФСБ.

За версією командування Чорнобаївської військової частини,  солдат-контрактник Шумков самовільно покинув частину. Матері Шумкова про місцезнаходження сина стало відомо від російського Слєдкома, звідки надійшов лист про арешт Олександра у Брянську. В МЗС кажуть, що він сам перетнув кордон з Росією. Версія самого Шумкова, яку Центру журналістських розслідувань переповів його адвокат Фаріт Муртазін:  Олександр є дізнавачем прокуратури і його викрала ФСБ  біля кордону, де він мав зустрітись з інформатором щодо контрабанди наркотиків у зоні АТО.