Звільнені з полону моряки політв’язню Шумкову: «Нехай не падає духом»

19 Вересня 2019, 18:21

Звільнені з полону херсонські моряки Михайло Власюк, Віктор Беспальченко та Сергій Чуліба обіцяють підтримувати земляка, українського політв’язня з Херсона Олександра Шумкова, який утримується в російській колонії, і відзначає 19 вересня свій 30-й день народження.

Слова підтримки звільнені з полону моряки передали земляку, а також усім українцям, які незаконно утримуються у в’язницях Росії,  на брифінгу у Херсоні 19 вересня, повернувшись додому, повідомляє «ІРС-Херсон».

«Надії, здоров’я, щоб швидше повертався додому до своєї сім’ї. Нехай не падає духом, ми його будемо підтримувати. Я думаю, що з нашим президентом ми заберемо його і всіх», – наголосили моряки.

Нагадаємо, український політв’язень Олександр Шумков, який утримується в російській колонії, відзначає 19 вересня своє 30-й день народження. Слова підтримки та поздоровлення висловив звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух. Привітали Шумкова з днем ​​народження на сторінці Товариства підтримки України в Facebook.

«Разом з українськими вояками, які знаходяться на реабілітації в Юрмалі, твої друзі з Латвії – заочники вітають тебе з днем ​​народження», – йдеться в привітанні.

  • У травні 2018 року російський суд виніс обвинувальний вирок громадянину України Олександру Шумкову, якого Слідчий комітет РФ звинуватив в участі в «Правом секторі» і діях, спрямованих «проти інтересів Росії».
  • У Слідчому комітеті стверджують, що Шумков нібито був активним учасником «Правого сектора» і охоронцем колишнього лідера організації Дмитра Яроша.
  • Суд визнав українця винним у діях, спрямованих проти «інтересів Росії і її територіальної цілісності», який той здійснював на території України. Таким чином, російські суд, слідство і державне обвинувачення проігнорували той факт, що їх юрисдикція поширюється виключно на територію РФ.
  • Зокрема, у вересні Шумков брав участь транспортній блокаді Криму. А також нібито був учасником «акцій залякування» жителів Херсонської області, «мітингувальників проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».
  • Проти Шумкова відкрили кримінальну справу ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). Оперативний супровід в кримінальній справі здійснювала ФСБ.
  • За версією командування Чорнобаївської військової частини,  солдат-контрактник Шумков самовільно покинув частину. Матері Шумкова про місцезнаходження сина стало відомо від російського Слєдкома, звідки надійшов лист про арешт Олександра у Брянську. В МЗС кажуть, що він сам перетнув кордон з Росією. Версія самого Шумкова, яку Центру журналістських розслідувань переповів його адвокат Фаріт Муртазін:  Олександр є дізнавачем прокуратури і його викрала ФСБ  біля кордону, де він мав зустрітись з інформатором щодо контрабанди наркотиків у зоні АТО.