Денісова звернулася до Москалькової щодо стану здоров’я ув’язненого в РФ херсонця Шумкова

04 Жовтня 2019, 11:28

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підготувала звернення до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з приводу двох утримуваних в РФ українців – Рефата Алімова та Олександра Шумкова. Звернення стосується дотримання прав українських громадян, які перебувають в місцях несвободи на території Росії.

Про це вона повідомила у своєму Telegram-каналі.

“Звернулася у зв’язку з погіршенням стану здоров’я Рефата Алімова, який перебуває в СІЗО Ростовської області РФ. За отриманою інформацією, Рефат поскаржився на сильні болі в області нирок під час судового засідання 2 жовтня цього року. Інше звернення стосується Олександра Шумкова, який утримується у виправній колонії в Тверській області РФ. Під час зустрічі зі своїм адвокатом Олександр повідомив про посилення фізичного та морально-психологічного тиску на нього з боку співробітників колонії. Крім того, є інформація щодо погіршення стану його здоров’я”, – зазначила Москалькова.

За її словами, вона попросила Тетяну Москалькову перевірити вищевказану інформацію та вжити заходів з метою відновлення прав громадян України, а також, забезпечити проведення відповідного медичного обстеження та лікування.

Нагадаємо, український політв’язень з Херсона Олександр Шумков, який утримується в російській колонії, відзначив 19 вересня своє 30-й день народження. Слова підтримки та поздоровлення висловив звільнений з полону Кремля українець Володимир Балух.

  • У травні 2018 року російський суд виніс обвинувальний вирок громадянину України Олександру Шумкову, якого Слідчий комітет РФ звинуватив в участі в «Правом секторі» і діях, спрямованих «проти інтересів Росії».
  • У Слідчому комітеті стверджують, що Шумков нібито був активним учасником «Правого сектора» і охоронцем колишнього лідера організації Дмитра Яроша.
  • Суд визнав українця винним у діях, спрямованих проти «інтересів Росії і її територіальної цілісності», який той здійснював на території України. Таким чином, російські суд, слідство і державне обвинувачення проігнорували той факт, що їх юрисдикція поширюється виключно на територію РФ.
  • Зокрема, у вересні Шумков брав участь транспортній блокаді Криму. А також нібито був учасником «акцій залякування» жителів Херсонської області, «мітингувальників проти блокади Криму і закликають до відновлення економічних і політичних відносин з Росією».
  • Проти Шумкова відкрили кримінальну справу ч. 2 ст. 282.2 Кримінального кодексу РФ (участь в екстремістській організації, щодо якої судом прийнято рішення про заборону її діяльності). Оперативний супровід в кримінальній справі здійснювала ФСБ.
  • За версією командування Чорнобаївської військової частини,  солдат-контрактник Шумков самовільно покинув частину. Матері Шумкова про місцезнаходження сина стало відомо від російського Слєдкома, звідки надійшов лист про арешт Олександра у Брянську. В МЗС кажуть, що він сам перетнув кордон з Росією. Версія самого Шумкова, яку Центру журналістських розслідувань переповів його адвокат Фаріт Муртазін:  Олександр є дізнавачем прокуратури і його викрала ФСБ  біля кордону, де він мав зустрітись з інформатором щодо контрабанди наркотиків у зоні АТО.