Херсонська обласна рада підтримала медичну реформу

09 Серпня 2019, 14:22

Фото khor.gov.ua

9 серпня на позачерговій сесії Херсонської обласної ради депутати підтримали подальше вровадження медичної реформи у регіоні і дали згоду на реоганізацію та перетворення у комунальні некомерційні підприємства 25 закладів охорони здоров’я, що входять до спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Херсонської області.

Про це повідомляє медіа-центр “ІРС-Херсон”.

Під реформування потрапляють майже всі заклади охорони здоров’я Херсонщини, серед яких, зокрема, Херсонська обласна клінічна лікарня, Херсонська дитяча обласна лікарня, Херсонський обласний онкологічний диспансер, Херсонський обласний кардіологічний диспансер тощо.

Відповідне перетворення є обов’язковою умовою нової медичної реформи: з 1 січня 2020 року медзаклади більше не отримуватимуть медичну субвенцію, а фінансуватимуться за договорами з Національною службою здоров’я України.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року медзаклади Херсонщини могли закритися та залишитися без фінансування, якщо у регіоні затягнулося б впровадження медичної реформи, яка передбачає реорганізацію медзакладів у комунальні некомерційні підприємства. Раніше у Херсонській обласній раді виступали за те, аби відтермінувати реорганізацію закладів охорони здоров’я в області до кінця 2020 року. Через це в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун звинуватила депутатів Херсонської обласної ради в саботажі.