“Стан близький до критичного. У нього сильний кашель з кров’ю”, – донька заарештованого у Криму Бекірова

28 Травня 2019, 19:00

Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

Стан здоров’я незаконно затриманого та заарештованого у Криму хворого на цукровий діабет мешканця Херсонщини кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який має першу групу інвалідності, близький до критичного.

Про це повідомила донька Едема Бекірова Елеонора Бекірова.

“Знову тривожні новини з Криму. Моєму батькові стає все гірше. Стан близький до критичного. У нього сильний кашель з кров’ю. Уже 14 годин мій батько нічого не їв. У цей священний місяць, я дуже хочу попросити вашої допомоги. Почитайте будь ласка сьогодні дуа (молитву – ред.) за його здоров’я”, – повідомила Бекірова.

Нагадаємо, в окупованому Криму «слідчий» запропонував кримськотатарському активісту Едему Бекірову визнати провину в обмін на зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт.

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 10 квітня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Едему Бекірова до 12 червня. «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на це рішення.