Від міської божевільної до голови фейкової “думи”: колаборантка Томіліна розповіла про свої “успіхи”

10 Липня 2024, 13:17

Тетяна Томіліна, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

Окупувавши частину Херсонської області, росіяни одразу ж почали шукати місцевих жителів, які погодились би з ними співпрацювати. Здебільшого завербувати вдалось відверто маргінальних особистостей: міських божевільних, проросійських активістів, безробітних та політичних трупів. Колаборантка Тетяна Томіліна ж об’єднала в собі усі ці якості. Це, втім, не завадило їй стати головою так званої “Херсонської думи” – фейкового парламенту на лівобережжі Херсонщини. Про свій “складний шлях” до цієї “вершини” Томіліна розповіла російським журналістам.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.

“Я ніде не працювала. Допомагали знайомі: кілька сезонів була технічним директором двох пансіонатів. Але останнього року зарплату вже не заплатили. І потім, коли 24 лютого 2022 року до нас зайшла Росія, я була дуже рада. Я завжди вірила, що цей день настане”, – розповідає Томіліна про своє життя до початку повномасштабного вторгнення.

За її словами, більшість знайомих та й самі росіяни вважали жінку міською божевільною, адже вона ходила по місту та кричала окупантам: «Працюйте, браття!». З таких же маргіналів Томіліна сформувала і викладацький склад фейкового “Херсонського державного університету”, який невдовзі їй запропонували очолити росіяни.

“Адже до мене тоді прийшли працювати люди, які кілька років перебували в простої, зарплату не отримували. І знову здобули шанс працювати, зрозуміли, що потрібні. Перша зарплатня була з дуже маленькими сумами, бо люди тоді відпрацювали пів місяця”, – зазначає колаборантка.

Зараз Томіліна очолює незаконну “думу” – орган, до складу якого входять ще 36 колаборантів, які удають, нібито вони щось вирішують в області.

На останок жінка розповіла російським журналістам про “неосяжну російську душу”, носієм якої колаборантка себе, звичайно, вважає першочергово.