У школах окупованого Скадовська відкриють “кадетські класи”, якими опікуватиметься Росгвардія

14 Червня 2024, 12:25

"Кадет" зі Скадоська у вересні 2023 року. Фото: відкриті джерела.

Росіяни планують створити чергові “кадетські класи” на лівобережжі Херсонщини. “Шефство” над ними візьме Росгвардія. Під час навчання учнів таких спеціалізованих класів готуватимуть до роботи в силових структурах окупантів. Перші “кадети Росгвардії” мають з’явитись на окупованій території Херсонщини вже у вересні 2024 року.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські джерела.

“Оглянув приміщення одного з навчальних закладів, де планується відкриття кадетського класу. Навчання у профільному класі формуватиме у молодого покоління відповідальне ставлення до навчання, а також сприятиме самоорганізації”, – повідомив російським журналістам заступник начальника територіального відділення Росгвардії, імені якого окупанти не називають.

Кадетські класи інших російських структур з’явились в Скадовську ще на початку минулого навчального року. Так, повідомляється, що перші випускники шкіл лівобережжя вже цього року поїдуть до так званої “ЛНР” навчатись на слідчих. Для цього росіяни відібрали семеро підлітків.

“Комісія розглянула кандидатури випускників шкіл зі Скадовська, Голопристанського та Чаплинського округів. Раніше вони вже пройшли перший етап відбору, що включав перевіркові заходи та психодіагностичне тестування. У ході співбесіди оцінили мотивацію кандидатів до слідчої роботи, їх загальноосвітній рівень та здібності. Також враховувалися досягнення у навчанні, спорті та індивідуальні здібності”, – йдеться у повідомленні.

Також, за словами російських ЗМІ, випускники з Херсонщини навчатимуться на бюджеті, а згодом зобов’язані будуть працювати в Слідчому комітеті Російської Федерації.