Тисячі школярів з лівобережжя Херсонщини продовжують навчатись онлайн в українських школах

25 Червня 2024, 12:32

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Попри всі спроби росіян впровадити свою систему освіти на окупованих територіях Херсонської області, тисячі школярів, які продовжують жити на лівобережжі регіону, продовжують навчатись онлайн в українських школах. Це надасть їм у майбутньому змогу отримати свідоцтво про середню освіту відповідного зразка та вступити до українського вишу. Ситуація настільки розповсюджена, що навіть окупанти не можуть її приховати.

Про це повідомляють кореспонденти “IPC-Південь” з посиланням на російські ЗМІ.

“Здебільшого це учні, які проживають на лінії бойового зіткнення. І це велика проблема, з якою ми зараз працюємо і спільно думаємо, яким чином нам “перешити” мізки насамперед їхніх батьків. Тому що це позиція батьків”, – повідомляє так звана “міністр соціальної політики Херсонщини” Алла Бархатнова.

За словами Бархатнової, таких учнів близько 3500, що є величезною цифрою для знелюднених населених пунктів лівобережжя Херсонщини.

Як повідомлялось раніше, через два роки після окупації лівобережжя Херсонської області велика кількість місцевих школярів продовжують відвідувати українські школи. Навчання для них відбувається онлайн. Ця категорія дітей отримує у підсумку українські документи про середню освіту, що дає їм змогу навчатись онлайн вже в українських вишах.

“Лише в нашій школі зараз навчається 30 дітей з лівого берега. Звичайно, місцеві колаборанти та окупанти змушують їх відвідувати офлайн місцеві школи, які перейшли на російську програму виховання. Якщо хтось із батьків намагається від цього відмовитись – їм погрожують відібрати дітей. Складається така ситуація, коли школярі відвідують окупантські школи протягом тижня, а ввечері або на вихідних навчаються у нас з метою отримати українські документи про освіту”, – зазначають педагоги.

Якщо школярі через поганий Інтернет-зв’язок не можуть відвідати урок, вчитель надсилає їм завдання у програмі Classroom. Крім просто навчання, діти з лівобережжя Херсонщини беруть участь в різноманітних українських конкурсах, наприклад, на знання віршів Тараса Шевченка і навіть посідають у них призові місця.