Росіяни обіцяли “провокаційні” обстріли Херсона, а в результаті самі ж вдарили по цивільних на лівобережжі області

08 Червня 2024, 11:42

Російські пропагандисти, намагаючись звинуватити українську сторону в порушенні правил ведення війни, заплутались у власній брехні. Весь минулий тиждень вони обіцяли “провокації” з боку ЗСУ в Херсоні, а в результаті самі ж обстріляли населений пункт у підконтрольній їм громаді Херсонщини. На це вказують кілька неточностей у матеріалах російських журналістів.

На початку минулого тижня  ЗМІ окупантів  масово поширювали інформацію, що 28 травня до обласного центру нібито прибули знімальні групи з різних країн Європи. Іноземці мали на меті висвітлювати обстріли Херсона, а картинку їм, за словами росіян, мали створити українські військові, “які самі ж обстрілюють місто”. Згодом “київська хунта” хотіла  звинуватити в цьому  “невинні” Збройні сили РФ. Це, за словами росіян, мало дати Україні “додаткові бонуси” під час майбутньої мирної конференції у Швейцарії.

Обіцяні “провокації” так і не відбулись, тож росіяни вирішили діяти по описаній схемі, просто помінявши дійових осіб місцями. Ввечері 7 червня вони повідомили про обстріл магазину в окупованому селі Садове поблизу Скадовська. За інформацією пропагандистів, удар було нанесено ракетами HIMARS,  внаслідок чого загинули 22 людини, у тому числі 3 дитини.

Питання до російських журналістів почали з’являтись одразу після публікації їхніх матеріалів. Деякі  медія, наприклад, зазначали, що обстріл відбувся в суботу, хоча 7 червня – це пʼятниця. Ймовірно, ці видання  мали завчасно підготовлений текст, а удар по Садовому росіяни мали нанести наступного дня.

“Сьогодні росіяни й гауляйтер Володимир Сальдо почали розганяти новину про “український обстріл Садового у СУБОТУ”. Трохи поспішили з публікацією “матеріалу” й забули врахувати, що сьогодні ПʼЯТНИЦЯ”, – зазначив у своєму Telegram-каналі голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

В одному з коментарів росіянам Сальдо й справді розповідає про дитину, що загинула, граючись у дворі, тому що “сьогодні субота”. Сам колаборант опублікував фото з нібито місця українського удару по магазину о 21:34. І на цих світлинах, по-перше, немає жодного магазину. До того ж на кадрах помітно, що на вулиці вже смеркає. Чому в таку пізню годину десятки людей разом з дітьми зібрались в одному місці невеликого села – не зрозуміло.

Кадри з місця нібито обстрілу ЗСУ села Садове.

Також цікаво, що деякі російські ЗМІ, ймовірно, не попередили про те, що відбулись зміни у попередньому плані з “провокаціями”. Наприклад, губернатор російської Тули висловив співчуття у зв’язку з обстрілом саме Херсона, а не Садового. Це вказує на те, що зазначена публікація планувалась ще на початку тижня, а тульські журналісти просто не знали, що її треба змінити.

Губернатор Тули переплутав береги Дніпра

Губернатор Тули переплутав береги Дніпра.

Тож обстріл села Садове є нічим іншим, як  російською пропагандою. Тобто удар, скоріш за все, й справді мав місце, ось тільки нанесли його саме росіяни, щоб звинуватити українську сторону у вбивстві мирних жителів лівобережжя Херсонщини.