Новим так званим “директором” дослідного господарства “Асканійське” окупанти призначили Сєргєя Зайцева

13 Червня 2024, 13:52

Сєргєй Зайцев. Фото: відкриті джерела.

На окупованій частині Херсонщини росіяни призначили чергового, вже третього так званого”директора” захопленого державного підприємства “Дослідне господарство «Асканійське» Національної академії аграрних наук”, що розташоване у Тавричанці Каховського району. Ним став невідомий тут Сєргєй Зайцев.

Центру журналістських розслідувань вдалось ідентифікувати нового “очільника” установи.

27 травня в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб РФ з’явився запис про призначення російськими окупантами нового директора захопленого ДП “ДГ «Асканійське»”. Ним став громадянин РФ Зайцев Сєргєй Петровіч, з ідентифікаційним номером платника податків (російською – ИНН) – 910906947200.

ЦЖР встановив, що вказаний у реєстраційних документах ИНН Сєргєя Зайцева отриманий в окупованому Криму. Саме там він щонайменше з 2017 по 2023 роки працював директором підконтрольної Россільгоспнагляду кримської філії російської федеральної державної бюджетної установи “Федеральний центр охорони здоров’я тварин”. Ця установа також має офіційну скорочену назву “ВНИИЗЖ”, бо до 2003 року вона називалась російською – “Всероссийский научно-исследовательский институт защиты животных”.

У травні 2022 року Сєргєй Зайцев, тоді ще директор кримської окупаційної філії “ВНИИЗЖ” разом із так званим “головою” Криму Сергієм Аксеновим брав участь у конференції “День поля-2022” на окупованому півострові.

В лютому 2023 року Сергій Зайцев взяв участь в організованих окупантами в Криму конференції “Сохраним пчелу” і виставці “АгроЕкспоКрим-2023”.

Джерела ЦЖР підтвердили, що саме цього Зайцева окупанти призначили новим «директором» захопленого ДП “ДГ «Асканійське»”. Зайцев Сєргєй Петровіч народився 29 грудня 1969 року, його мобільний телефон – +79787231397, СНИЛС – 18228526985.

Як розповіли ЦЖР жителі Тавричанської громади Каховського району, все, що їм відомо про Сєргєя Зайцева – що його “прислали” з Криму. Однак до його призначення директором кримської окупаційної філії “ВНИИЗЖ” Сєргєй Зайцев, судячи з усього, не мав відношення до аграрної галузі і був пов’язаний з офіційними дипломатичними структурами РФ.

Попереднього ж “директора” ДП “ДГ «Асканійське»”, колаборанта Олександра Князєва окупанти понизили до посади “заступника директора”.

Як повідомляв ЦЖР, Князєв разом із іншим керівним складом ДП “ДГ «Асканійське»” ще влітку 2022 року перейшов на бік ворога і допомагав росіянами незаконно вивозити зібране зерно на залізничну станцію Партизани в Генічеському району. Звідти зерно безперешкодно вивозили далі на окупований Крим і материкову Росію.

Саме в Тавричанці виявилось чимало зрадників і серед посадовців. Тож саме це село окупанти зробили неформальним центром Каховської міської громади, хоча відстань між Каховкою і Тавричанкою становить біля 60 кілометрів.

Перший призначений окупантами “директор” ДП “ДГ «Асканійське»” Станіслав Шеремет пропрацював на цій посаді лише кілька місяців і з липня-серпня 2022 року очолює окупаційну адміністрацію села Михайлівка Новомиколаївської громади Скадовського району Херсонщини. За цей злочин у березні 2024 року йому оголосили підозру в пособництві ворогу.

Наприкінці 2022 року загарбники незаконно зареєстрували ДП “ДГ «Асканійське»” під назвою “Опытное хозяйство «Асканийское» Асканийской государственной сельскохозяйственной опытной станции Института орошаемого земледелия Национальной академии аграрных наук”. Як відомо, в Росії не існує національної академії ані аграрних, ані сільськогосподарських наук, і функціонує Російська академія наук. Тобто, окупанти просто переклали назву підприємства з української на російську.

Зараз у реєстраційних документах окупантів вказано, що це підприємство підпорядковане окупаційному міністерству агропромислового комплексу і продовольчої політики Херсонської області.