Мінветеранів спростило обмін даними з Пенсійними фондом України для прискорення надання адмінпослуг ветеранам та їхнім родинам

13 Червня 2024, 11:48

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

За підтримки міжнародних партнерів, фахівці Міністерства у справах ветеранів модернізували програмне забезпечення для спрощення обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни (ЄДРВВ) та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування, утримачем якого є Пенсійний фонд України.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Отримати послугу можна буде без подачі копій паперових документів: достатньо показати е-Посвідчення ветерана війни у застосунку “Дія” або його фізичний варіант. Тобто особа просто подає заяву у письмовій або електронній формі до Пенсійного фонду України, уповноважені особи якого надсилають запит до Мінветеранів, щоб отримати відповідь в автоматичному режимі.

Це дозволить мінімізувати витрати часу на прийом документів у відповідних установах, які надають адміністративні послуг для ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників та Захисниць, а також прискорить надання таких послуг.

Обмін даними між захищеними інформаційними системами забезпечує вищий захист особистої інформації ветеранів, а також дозволяє створювати єдині профілі ветеранів з інформацією про їхні потреби та статус.

Це допомагає різним службам координувати свої дії та надавати персоналізоване обслуговування. Ветерани можуть отримувати послуги, не виходячи з дому, використовуючи онлайн-платформи. Це особливо важливо для людей із інвалідністю, для тих, хто проживає у віддалених районах.

У разі відсутності особи в ЄДРВВ, у наданні послуги не буде відмовлено, її буде надано за поточною процедурою.

Реалізація проєкту стала можливою за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування Швеції.

Раніше повідомлялось, що сімʼї полонених і зниклих безвісти отримуватимуть сповіщення у застосунку “Дія”.