Війна, ми і наші тварини (Фоторепортаж)

01 Травня 2024, 16:12

“Я просто не змогла їх прогнати… Вони б загинули”, – розповідає пані Олена, демонструючи нам своїх котів. Жінка живе в одному з майже повністю зруйнованих сіл Бериславського району. Більшість людей звідси виїхали назавжди, залишивши на згарищах своїх будинків десятки чотирилапих.

“У нас було двоє власних котів. Потім дивлюсь – став навідуватись сусідський. Господарі кинули його і виїхали до міста. Ну, залишився і він. Слідом прийшло двоє кішок з сусідньої вулиці. Худющі були. Так їх стало п’ятеро”, – розповідає Олена історію своєї котоферми.
“Котяче радіо” в селі працювало дуже швидко. До подвір’я жінки приходили все нові та нові тварини, адже вона просто не могла відмовити у прихистку покинутим пухнастим. Зараз у Олени живуть двоє її котів та ще 14 “біженців”.
“Наша родина довго думала над тим, щоб також переїхати до міста, а потім почалось це “паломництво” і ми вирішили, що залишимось тут. Ну куди я цю ватагу подіну? Люди їх вже один раз покинули, не хочу, щоб це повторилось”, – каже пані Олена, стоячи в оточенні своїх хвостатих ВПО.