Працівники комунальних служб в окупованій Каховці скаржаться на зменшення зарплат і заборгованість по них

25 Травня 2024, 14:57

Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук зі своїм підлеглим у робочий час купує овочі на генічеському ринку, 22 травня 2024 року. Фото: окупаційні пабліки. ( Філіпчук на фото у центрі в тіні).

У російських загарбників, схоже, серйозні проблеми з грошима. Працівники окупаційних комунальних підприємств, а також інших служб у Каховській міській громаді на Херсонщині скаржаться на значне зниження зарплат, а ще – заборгованість по них. Раніше призначений росіянами місцевий гауляйтер Павло Філіпчук погрожував їм, що в разі незадоволення діями загарбників місцевих комунальників залишать не лише без грошей, а і взагалі без їжі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В окупаційних чатах Каховки на значні зменшення і затримки зарплат скаржаться працівники місцевих комунальних та інших служб.

“Не виплачують зарплату всім комунальникам, працівникам газопостачального підприємства і району електромереж. Затримують зарплати і в «службі з надзвичайних ситуацій», яким зарплату й так урізали до 30 тисяч рублів. Хоча вони кожен день гасять пожежі і ліквідовують наслідки численних обстрілів”, – скаржаться місцеві колаборанти.

За їхніми словами, представники окупаційної влади пропонують звільнятися всім, хто чимось незадоволений.

Звільненням окупанти погрожують й тим, хто вимагає надати розрахункові листи, й тим, хто просто запитує у начальства, коли буде зарплата.

“На всі питання у них одна відповідь: «Щось не подобається? Йди на всі чотири сторони. В той же час застати в місті Павла Філіпчука майже неможливо. Він постійно перебуває і «керує» Каховкою з Генічеська, де має житловий будинок. У робочі дні і робочий час його часто бачать на генічеському ринку”, – обурені дрібні колаборанти.

Як відомо, раніше гауляйтер Каховки Павло Філіпчук погрожував залишити без грошей і їжі усіх незадоволених працівників місцевих комунальних підприємств. «Будете їсти траву!» – обіцяв їм Філіпчук.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, через скасування плати за водопостачання в Любимівській селищній громаді Каховського району, якою теж «керує» Павло Філіпчук, уже більше місяця взагалі немає води. А у комунальників нема запчастин, щоб ремонтувати свердловини.

Також ЦЖР писав про різке зменшення зарплат вчителям і зменшення пенсій на окупованій частині Херсонщини. Через це в нечисленних відкритих російськими загарбниками школах стали звільнятися працівники. Крім того, окупанти перевели на самоокупність нещодавно з великим пафосом відкриті тут автошколи, які зараз опинилися під загрозою закриття.