Окупаційним “керівникам” підрозділів “Херсонського обласного центру гігієни та епідеміології” повідомлено про підозру в колабораціонізмі

13 Травня 2024, 11:08

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Правоохоронці викрили чергових херсонських колаборантів. За процесуального керівництва Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур повідомлено про підозру у колабораціонізмі трьом місцевим жителям. (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Також їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Слідчі встановили, що підозрювані у 2022 році добровільно пішли на співпрацю з окупаційною владою та обійняли посади у захопленому “Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб”, перейменованому на “Херсонський обласний центр гігієни та епідеміології”.
Чоловік став так званим «заступником головного лікаря з адміністративно-господарської частини», його дружина – «завідувачем відділу кадрового забезпечення», та ще одна жінка – «керівником структурного підрозділу Білозерського районного відділення Херсонського міськрайонного відділу» цієї ж організації.

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Підозрюваний керував господарською діяльністю закладу, контролював витрачання матеріалів та грошей, виконання вимог правил внутрішнього трудового розпорядку тощо.
Обидві підозрювані на своїх посадах здійснювали загальне керівництво підрозділами. Також підбирали персонал, займались розподілом функціональних обов’язків, контролювали діяльність підлеглих та виконання ними дисципліни.
Подружжя фігурантів правоохоронці викрили у Херсоні, іншу – в Одесі, куди вона переїхала після деокупації.
Під час обшуків у помешканнях підозрюваних виявлено та вилучено мобільні телефони, флешносій, а також гроші, серед іншого і російські рублі.

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Раніше повідомлялось, що двом окупаційним “директоркам” шкіл на Херсонщині повідомлено про підозру в колабораціонізмі.