Двом окупаційним “директоркам” шкіл на Херсонщині повідомлено про підозру в колабораціонізмі

12 Травня 2024, 11:02

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Головне управління СБУ у Києві та Київській області заочно повідомило підозри в колабораційній діяльності двом окупаційним так званим “директорам” захоплених шкіл на Херсонщині – Євгенії Півненко з селища Каланчак Скадовського району і Наталії Карпачовій з села Рівне Генічеського району Херсонщини. Зрадницям загрожує позбавлення волі на строк до 3 років або виправні роботи на строк до 2 років.

 

Про це інформує Центр журналістських розслідувань з посиланням на відповідні тексти підозр, опубліковані на сайті Офісу генерального прокурора.

Слідчі СБУ встановили, що 69-річна пенсіонерка Півненко Євгенія Василівна з селища Каланчак Херсонської області добровільно пішла на співпрацюз російськими окупантами та очолила захоплену окупантами школу №3 в Скадовську. 

Євгенія Півненко, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

Раніше вона була помічницею народного депутата України восьмого скликання Федора Негоя на громадських засадах.

39-річна Карпачова Наталія Миколаївна з села Рівне Генічеської громади Херсонщини незаконно очолила місцеву школу. До свого переходу на бік ворога вона працювала в Рівненській школі завучем. Про її співпрацю з окупантами писав Telegram-канал “Генічеськ UA”.

Наталія Карпачова, колаборантка. Фото: відкриті джерела.

Окупаційні так звані “директори” шкіл впроваджували “стандарти” освіти держави-агресора, російську мову викладання, розвішували в захоплених навчальних закладах російську символіку, підбирали вчителів і переслідували законних працівників.

Євгенії Півненко і Наталії Карпачовій заочно повідомлено підозри в колабораційній діяльності за ч. 3 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 3 років.