Катував цивільних громадян на Херсонщині: правоохоронці повідомили про підозру співробітнику ФСБ

21 Травня 2024, 14:03

Фото: Поліція Херсонської області.

Поліцейські Херсонщини встановили, що 29-річний працівник Федеральної служби безпеки РФ під час окупації Білозерки брав участь у катуванні проукраїнських громадян. Наразі йому заочно повідомлено про підозру у вчиненні воєнного злочину. Фігуранту відповідно до українського законодавства загрожує 12 років ув’язнення.

Про це повідомляє Поліція херсонської областіПід час проведення оперативно-розшукових заходів вони встановили, що 29-річний працівник ФСБ у вересні 2022 року незаконно утримував двох громадян у захопленому окупантами приміщенні Білозерського районного суду. Впродовж кількох днів разом із іншими військовими РФ фігурант знущався над ув’язненими та примушував їх до співпраці.
Одну із потерпілих незаконно затримали 13 вересня 2022 року. почали її допитувати. Під час допиту 52-річну жінку фігурант та троє інших росіян намагалися схилити до співпраці з окупаційною владою та записати з нею відеозвернення з неправдивою інформацією про мешканців Білозерської територіальної громади. Проте потерпіла не погоджувалась на пропозиції загарбників, при цьому відповідала на їхні запитання українською мовою. Це розлютило військових РФ і фігурант та ще один окупант застосовували до затриманої фізичне насильство. Жінка зазнала не менше 10 ударів гумовим кийком по спині, шиї та потилиці. До того ж працівник ФСБ ще й психологічно тиснув на потерпілу, погрожуючи зґвалтуванням її доньки.
Іншим потерпілим, над яким знущався фігурант, є 53-річний чоловік. Його ув’язнили 17 вересня 2022 року. Під час допиту незаконно затриманого також намагалися схилити до співпраці з окупаційною владою та отримати від нього інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Чоловік відмовив окупантам. Тоді фсбшник зі ще одним військовим рф почали катувати ув’язненого. Чоловіка били кулаками та ногами по тулубу, гумовим кийком по шиї, спині та плечах.
Також потерпілому спричинили більше десятка ударів електричним струмом. Катування супроводжувалося ще й психологічним тиском із боку працівника фсб – він увесь час погрожував затриманому так званою «депортацією» або розстрілом.
Злочинні дії фігуранта слідчі кваліфікували за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України – “жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб”.
Злочинцю загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років. Досудове розслідування триває.