Україна співпрацюватиме з Францією над відновленням зв’язку на прифронтових територіях

12 Квітня 2024, 14:59

Фото: відкриті джерела.

Міністерство цифрової трансформації та французька федерація InfraNum підписали Меморандум про співпрацю у сфері телекому. Це дасть змогу напрацювати спільні рішення для відновлення та розвитку електронних комунікацій України. Зокрема, на прифронтових територіях, які постраждали від російської агресії.

Про це повідомляє Мінцифри.

“Ми вдячні партнерам за розуміння важливості підтримувати сферу електронних комунікацій України в такий складний для нас час. Кожного дня ми проходимо тести на витримку стійкості інфраструктури та технологій через обстріли окупантів. Однак ми хочемо не лише захищатися, а й розвиватися та ділитися своїм досвідом”, — сказав Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр  з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Для реалізації проєктів у межах меморандуму федерація InfraТum отримала грант у 756 тис. євро від Французького національного фонду. Ці кошти підуть на спільні дослідження потреб сфери, а також відновлення й поширення широкосмугового доступу до інтернету на території України.

Окрім цього, у межах меморандуму Мінцифра та InfraNum працюватимуть над запуском пілотного проєкту зі встановлення або відновлення доступу до швидкісного Інтернету. Також команди зможуть обмінюватися інформацією та передовим досвідом з питань цифрового розвитку, зокрема з розгортання мереж широкосмугового доступу.

“Підписуючи меморандум, ми переходимо до практичної допомоги Україні в захисті та розвитку критичної інфраструктури електронних комунікацій. Протягом року ми спілкувалися з представниками українського Уряду для визначення потреб, ризиків та масштабу співпраці. Сьогодні ми тут, щоб запустити цей процес і продемонструвати свою солідарність у розвитку стійкого майбутнього України”, — заявив Президент InfraNum Філіп Ле Гранд.

Ле Гранд зазначив, що протягом дводенного перебування в Україні планується зустріч з представниками компаній українських інтернет-провайдерів.