Двох представниць так званого “Союза матерей Херсона” судитимуть за колабораціонізм

09 Квітня 2024, 12:12

Ілюстрація: відкриті джерела.

Двох членкинь так званого “Союзу матерів Херсона” судитимуть за антиукраїнську пропаганду і пособництво державі-агресору.

Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно двох місцевих жительок за фактом колабораційної діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України).

Фото: Херсонська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що у вересні 2022 року, одна з обвинувачених стала “керівницею Союзу матерів” у Новій Каховці. Мова йде про Аліну Шамрай. Восени вона брала участь у форумі на підтримку проведення російського псевдореферендуму. Створила Telegram-канал, в якому поширювала наративи ворога.
Інша у липні 2022 – очолила так звану “громадську організацію” цього об’єднання у Херсоні. Вона поширювала пропагандистську газету та листівки, брала участь у політичних заходах на підтримку російських окупантів.

Обвинувачені неодноразово надавали інтерв’ю проросійським медіа, в яких возвеличували державу-агресора, дискредитували українську владу, виправдовували збройну агресію РФ, підтримували окупаційну адміністрацію.