Сергія Калініна, поліцейського-колаборанта з Голої Пристані, заочно позбавлено волі строком на 12 років

06 Квітня 2024, 17:09

Сергій Калінін, колаборант. Фото: соцмережі.

Колишнього поліцейського Сергія Калініна суд визнав винним у колабораційній діяльності. За роботу на російських окупантів поліцаєм у Голій Пристані Скадовського району Херсонщини він заочно отримав 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Відповідний вирок Херсонського міського суду від 2 квітня 2024 року оприлюднено на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, передає Центр журналістських розслідувань.

Слідством доведено, що 26-річний Калінін Сергій Ігорович, уродженець і житель села Нова Збур’ївка Голопристанської міської громади Скадовського району, сержант поліції, з самого початку окупації добровільно перейшов на бік російських окупантів.

У травні – червні 2022 року Калінін став працювати т. в. о. помічника чергового чергової частини в окупаційному райвідділі поліції Голої Пристані. До цього він працював на аналогічній посаді у відділенні поліції №1 Скадовського райвідділу поліції. З цієї посади його звільнили наказом від 10 березня 2022 року.

Про перехід на бік ворога Сергія Калініна в суді розповіли свідки. Одна з них сама працювала в окупаційній поліції влітку 2022 року. Жінка розповіла, що загарбники створювали свої незаконні правоохоронні органи на місці захоплених українських відділів Національної поліції України і проводили конкурсний відбір людей на посади згідно штатних розписів.

“До окупаційної поліції в Голій Пристані пішли служити багато українських поліцейських. Я не раз зустрічав Сергія Калініна у формі російської поліції, з нашивками. Він казав мені, що окупанти платять йому зарплату – 45 тисяч рублів. Він же пропонував мені теж піти працювати на росіян, бо у них недобір кадрів”, – зазначив у суді інший свідок.

За словами ще одного свідка, влітку 2022 року він був змушений звернутися до окупаційної поліції Голої Пристані – забрати там документи свого родича, який незадовго до того загинув у ДТП з трьома жертвами на окупованій території. Там він побачив Сергія Калініна у чорній формі з шевроном з прапором РФ.

Херсонський міський суд заочно визнав Сергія Калініна винним у колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Вирок становить 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Зокрема, у Калініна конфіскують у дохід держави частину житлового будинку з господарськими будівлями і спорудами, який належить йому на праві спільної часткової власності.

Також Сергія Калініна позбавили спеціального звання “сержант поліції” і позбавили права обіймати будь-які посади в органах державної влади строком на 15 років.

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала у Херсоні ворожих інформаторів, які готували ракетні удари по підрозділах Служби безпеки та ЗСУ.