СБУ повідомила про підозру архімандриту Алєксію, який благословив Сальдо на проведення псевдореферендуму на Херсонщині

19 Лютого 2024, 12:34

Архімандрит Алєксій (Олександр Федоров), колаборант. Фото: відкриті джерела.

Служба безпеки зібрала докази державної зради з боку колишнього настоятеля Свято-Успенського собору Херсонської єпархії УПЦ (МП) Алєксія (Олександра Федорова), який переховується на лівобережжі регіону.

Після захоплення обласного центру він підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником.
За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей благословляв проведення незаконного референдуму РФ щодо «приєднання» Херсонщини до країни-агресора.
Крім того фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням включити місцевий собор до парафії РПЦ.
За перехід клірика на сторону окупантів вони передали його собору захоплені території Укртелекому та місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.
Разом з цим 30 вересня 2022 року зрадник був запрошений до георгіївської зали кремля для участі в «церемонії включення» тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ.
Під час звільнення Херсона клірик разом з російськими загарбниками втік на лівобережну частину південного регіону.
За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада) і ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).