Російські підрядники півроку не можуть закінчити ремонт в одній із шкіл окупованого Генічеська

15 Січня 2024, 15:36

Окупанти знову обіцяють закінчити ремонт у генічеській школі №3, який тут триває вже понад півроку. Навчальний заклад мав відновити роботу ще 1 вересня 2023 року, але, через криворукість російських підрядників, здати його не можуть і досі. На об’єкті, за словами росіян, працює до 60 будівельників з Краснодарського краю, проте відкриття школи вже двічі переносилось.

Фото ремонту школи №3 від 1 серпня 2023 року.

За повідомленням Telegram-каналу “Генічеськ UA”, на початку липня 2023 року окупанти за підтримки “шефів” з Краснодарського краю вирішили провести у навчальному закладі капітальний ремонт шкільних приміщень і повністю замінити дах. Це було дивно, адже у 2018 році в цій школі вже було проведено реконструкцію з повною заміною покрівлі. Проте, схоже, тут  випала нагода “розпиляти” кошти, відтак і виникла необхідність капремонту.

Посадовці окупаційної “адміністрації” найняли “шабашників”, які зняли покрівлю, але замість того, щоб її перекрити, взялися за ремонт внутрішнього оздоблення будівлі. Школа стояла розкритою деякий час, а 11 серпня 2023 року в Генічеську пройшли зливи і весь внутрішній ремонт, який робили росіяни, зійшов нанівець. Більше того – обвалилась стеля і вода пройшла до першого поверху.

Фото ремонту від 7 листопада 2023 року року

Звичайно, до 1 вересня 2023 року, як те було обіцяно, школу не відкрили. Росіяни назвали власну криворукість “труднощами”. Про недоремонтовану школу згадали на початку грудня минулого року. Тоді Павєл Тропкін, депутат незаконної “Обласної ради”, повідомив, що ремонт закінчено на 85% і пообіцяв відкрити навчальний заклад до 1 січня 2024-го. Не дивуйтесь, але окупанти знову не встигли. Про це свідчать публікації у російських ЗМІ від 14 січня 2024 року, згідно з якими ремонт триває і завершать його ще не скоро, адже підрядникам потрібно “замінити систему опалення, вентиляцію, підлогу та провести електрику”. Тобто роботи тут ще не на один місяць, а з такими темпами є сумніви, що росіяни їх виконають навіть до початку наступного навчального року. Хоча, в принципі, вони можуть не поспішати, адже для укомплектації ще однієї школи в окупованому Генічеську все одно не вистачить ані учнів, ані вчителів.

Фото ремонту від 14 січня 2024 року.