Колишня заступниця директора департаменту Херсонської міськради отримала підозру

15 Січня 2024, 10:08

Чергова колаборантка під псевдонімом займалася бюджетом Херсона під час тимчасової окупації обласного центру. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній заступниці директора одного з департаментів Херсонської міської ради заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, у липні 2022 року підозрювана пішла на співпрацю із ворогом і на підставі власної заяви отримала керівну посаду в окупаційному органі влади «ВГА города Херсона». Стала так званим «начальником управления финансов отраслей производственной и непроизводственной сферы».
При цьому, усвідомлюючи протиправність своїх дій, виконувала покладені на неї функції під вигаданим прізвищем.
На посаді підозрювана комплектувала штат псевдоустанови, запрошувала на роботу колишніх колег. Виконуючи накази окупаційної влади, координувала питання формування «бюджету міста», його видатків та виконання. Крім того, контролювала кошторис бюджетних установ та цільового використання ними грошей і надавала методичну допомогу щодо фінансових питань нижчим за рангом органам окупаційної влади.
Після звільнення Херсона жінка втекла на тимчасово окуповану територію, де продовжує працювати на посаді.