Над розмінуванням правобежжя Херсонщини працює понад 800 саперів

22 Грудня 2023, 16:29

Правобережжя Херсонщини продовжує утримувати лідерство в Україні  за кількістю замінованих земель. Зараз розмінуванням територій тут займається понад 800 саперів, проте на повну ліквідацію всіх вибухонебезпечних предметів у регіоні може піти понад 5 років.

“Херсонщина є першою по кількості саперів, що працюють в регіоні. Це 830 саперів. Рік тому ця цифра була 80, тобто нам вдалось збільшити кількість саперів на правобережжі Херсонської області у понад 10 разів”, – зазначив Олександр Прокудін, голова Херсонської ОВА.

За його словами, вже у лютому кількість саперів має бути збільшено до 1000. Цю інформацію в інтерв’ю нашим журналістам підтвердив Дмитро Юнусов, начальник Департаменту сільського господарства ОВА. За його інформацією, питання розмінування залишиться пріоритетним у 2024 році. Наразі обласна влада співпрацює з міжнародними організаціями щодо залучення додаткової механізованої техніки, необхідних додаткових засобів захисту для саперів. Планується також збільшити кількість самих саперів, що дасть змогу, за приблизними підрахунками, закінчити розмінування за наступні 5 років.