Зрадника, який здавав конспіративні бази Сил спецоперацій ЗСУ під час окупації Херсона, засуджено до 15 років ув’язення

08 Листопада 2023, 13:14

Фото: Одеська обласна прокуратура.

За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури чергового колаборанта – жителя Херсона – визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що засуджений після захоплення ворогом Херсона, за допомогою знайомої волонтерки, увійшов до складу оперативно-бойової групи Сил спеціальних операцій Збройних сил України, які залучали його до виконання оперативно-бойових завдань на південному фронті.

Проте, через деякий час зрадник перейшов на бік російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у проведенні розвідувально-підривної діяльності в регіоні.

Зловмисник передав російським спецслужбам адреси конспіративних квартир та персональні дані членів групи ССО ЗСУ, які виконували бойові завдання на тимчасово окупованій території. Також «розкрив» ворогу місця розташування сховищ зі зброєю і боєприпасами.

Отриману інформацію представники ЗС РФ та ФСБ РФ використали для захоплення в полон декількох українських військовослужбовців з їхніми родинами.

Крім того, ворожий інформатор злив дані волонтерки, яка допомагала українським захисникам. Окупанти утримували її у полоні впродовж 116 діб.

Зрадника затримали під час стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні.

До вироку суду він перебував під вартою.

Раніше повідомлялось, що у Чаплинці на Херсонщині при знищенні центру зайнятості загинули вісім людей. Троє з них були колаборантами.