Вступники з ТОТ зможуть дистанційно проходити всі етапи вступної кампанії

02 Березня 2023, 13:28

Ілюстративне фото: відкриті джерела.

Вступники, що зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть дистанційно проходити всі етапи вступної кампанії без складання національного мультипредметного тесту (НМТ).

Про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України з посиланням на повідомлення Міносвіти України.

З міркувань безпеки, НМТ відбуватиметься протягом 1 дня. Тимчасові екзаменаційні центри для складання тесту функціонуватимуть на підконтрольній Україні території.

Також їх планують створити в європейських країнах, зокрема, в українських освітніх центрах. Це дозволить співгромадянам, які знайшли притулок за кордоном, вступати до українських навчальних закладів.

У Мінреінтеграції також зазначають, що для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

У МОН, у свою чергу, наголошують, що всі пільги та пільгові категорії будуть збережені. Зокрема, для жителів тимчасово окупованих територій. Крім того, вони зможуть укласти договір про здобуття освіти впродовж 3 місяців після початку навчання.

Наразі триває другий етап переведення на навчання за державним замовленням пільговиків, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року включно. Йдеться про жителів особливо небезпечних територій, дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Загалом у 2022 році понад 21 тисяча здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням.

Навесні цього року буде визначено застосування цьогорічних пільг для жителів особливо небезпечних територій з урахуванням ситуації в Україні, додають у відомстві.ї

Раніше повідомлялось, що минулої доби на Херсонщині через обстріли росіян 11 людей дістали поранення.