Щодня росія здійснює понад 10 кібератак на стратегічні об’єкти України

09 Листопада 2022, 14:39

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

Держава-агресор продовжує вчиняти злочини на усіх фронтах, зокрема і у кіберпросторі. Департамент кібербезпеки СБУ щодня фіксує у середньому понад 10 кібератак росії на стратегічні об’єкти України за добу.

Про це інформує СБУ з посиланням на повідомлення начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

Свої ракетні удари по енергетичних об’єктах України росія супроводжує потужними кібератаками, щоб спричинити максимальний «блекаут». Проте такі сценарії є прогнозованими, а відтак – не досягають своєї мети.
«СБУ постійно блокує кібератаки на обʼєкти енергетики. Саме ця галузь, разом з інфраструктурою і логістикою – це пріоритетні цілі для російських спецслужб. Останні обстріли ТЕЦ та ГЕС супроводжувалися і кібератаками. В СБУ очікували на такий сценарій, тому жодна з них не була ефективною», – підкреслює Ілля Вітюк.
За його словами, в середньому рф здійснює понад 10 кібератак на Україну за добу. Більшість із них залишаються непоміченими для суспільства, але не для фахівців, які їх відбивають і локалізують.
«Ворог прагне, аби ми опинилися без світла, води, опалення, звʼязку, інтернету. Щоб люди не могли отримати інформацію, звʼязатись з близькими, не могли розплатитися у магазині… Але це вже абсолютно неможливо зараз при такому рівні нашої підготовки та реагування. У найгіршому випадку вони можуть через кібератаку, наприклад, вимкнути електроенергію на деякий час, або якісь сервіси не будуть працювати протягом нетривалого періоду, але ми працюємо, щоб навіть цього не трапилось», – наголосивначальник Департаменту кібербезпеки СБУ.
Від початку повномасштабної агресії рф Департамент кібербезпеки СБУ відбив понад 3,5 тис. кібератак на державні органи влади та критичну інфраструктуру України.