Російські хакери пообіцяли помститися запорізьким журналістам

20 Червня 2022, 02:10

Російська група хакерів, яка називає себе NoName057(16), погрожує запорізькому виданню inform.zp.ua покаранням за те, що українські правоохоронці завели кримінальну справу на угруповання.

Про це повідомляє Інститут масової інформації.

Зва словами головного редактора сайту inform.zp.ua Еріка Бринзи, у листі хакери обурюються через кримінальну справу проти них і заявляють, що журналісти будуть відповідати за “злочини проти людства”.

“Від імені NoName057(16) ми заявляємо, що ніякого правосуддя на Україні немає і бути не може, а всі брехливі “журналісти” і їх покровителі із неонацистських структур, які порушили кримінальне провадження проти нас, просто обслуговування злочинного режиму колишньої радянської республіки і бандерівської хунти, яка захопила владу після так званого євромайдана. Рано чи пізно, але води будуть відповідати за всі свої злочини проти людства і отримають справедливе покарання. Хакери із  NoName057(16)”, – йдеться у листі.

Раніше листа з ідентичними погрозами від маловідомого угруповання отримала і запорізька редакція 061.ua.

Як повідомлялось, українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом погроз, які надходили на з росії запорізьким редакціям на електронні адреси.

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські військові розшукують журналістів, щоб змусити їх до співпраці. Представникам ЗМІ розсилають листи з погрозами та піддають DDOS-атакам сайти новин.

Нагадаємо, перешкоджання вільній журналістиці є грубим порушенням Гаазьких конвенції і декларації, Женевської конвенції про захист жертв війни і Додаткових протоколів до неї та Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, які встановлюють гарантії безпеки для журналістів.