У Херсоні російські окупанти розікрали будівлю державного мовника “Суспільне”

17 Травня 2022, 14:54

Фото: Kraina-UA.

Інститут масової інформації, з посиланням на “Суспільне”, повідомляє, що російські окупаційні війська повністю розікрали будівлю телерадіокомпанії “Суспільне:Херсон” і тепер створюють там власний пропагандистський канал.

“Будівлю філії “Суспільного Херсон” військові рф захопили, щойно зайшли до міста. Там влаштували одну зі своїх штаб-квартир. Обладнання вивезли, кабінети “перевернули”, у дворі філії скупчення військової техніки, розповідають кореспонденти Суспільного.

Наразі в студії, з якої мовило “Суспільне Херсон”, немає жодної телекамери чи екрана, з кабінетів працівників військові рф винесли абсолютно всі комп’ютери й будь-яку варту уваги мародерів техніку. Все, що залишилося, – застаріле і давно списане обладнання. Саме його використали російські пропагандисти, щоб відзняти так зване “розслідування” про “капище української брехні і пропаганди”, як вони назвали філію “Суспільного Херсон”.

“Розруха та мародерство – влучні слова, щоб описати наслідки окупації філії, яка почалася 2 березня. На відео продемонстровано застарілу та списану техніку, яка знаходилась у підвальних приміщеннях, а також студію, яка використовувалась як складське приміщення. А от уся нова техніка та обладнання чомусь на відео не потрапили, оскільки, скоріш за все, вивезені до росії”, – написав на сторінці у Facebook менеджер філії Михайло Сваричевський.

У програмі “Media гвардії” крім звинувачень у мародерстві “розповіді” про життя в підвалах Суспільного територіальної оборони Херсона та ветеранів АТО, які працюють на філії, показано й фото працівників Суспільного зі справ, які зберігались у військкоматі. Причому серед них є люди, які вже не працюють у філії, є і ті, хто вже помер.

“Не дивно бачити на відео військові посвідчення, адже будівля військкомату була захоплена з перших днів окупації. Ми з гордістю, шаною та повагою ставимося до військових. Їхня наявність у складі трудового колективу – звичайна справа, яка підкріплена взаємним волевиявленням сторін”, – каже Михайло Сваричевський.

Також додає, що якби територіальній обороні необхідно було приміщення, то жодних перешкод цьому б не було.

“Усе так зване “розслідування” – суцільний фейк. Він особових справ десятків тисяч людей, які начебто знайшли “розслідувачі” на філії, до “розграбування” працівниками філії обладнання. По-перше, чому не показали хоч одну справу? І по-друге, не один житель у Херсоні бачив, як військові рф підігнали до філії з боку Перекопської вантажівки й виносили звідти обладнання”, – розповіли працівники Суспільного.

Основою розслідування стало звинувачення “Суспільного Херсон” у пропаганді всього українського та формування ненависті до росіян та їхніх прихильників. Як приклад так званий “журналіст” демонстрував книги, які начебто знайшли на філії, “Україна – не росія” Леоніда Кучми та збірки про діяльність ОУН, злочини російської влади та ін.

“Дуже добре, що орк знає, де можна дістати подібну літературу на Херсонщині. Читайте уважно! Книги дуже гарно описують, що відбувалося з тими, хто намагався захопити Українську землю. Російська ідеологія – безаргументна, словесна діарея!” – написав менеджер філії.

11 травня колаборанти заявили про те, що в області почне мовлення телерадіокомпанія “Таврія”. РИА Новости повідомило, що так званий “заступник голови військово-цивільної адміністрації” Кирило Стремоусов звернувся до “очільника” Криму Сергія Аксьонова з проханням допомогти місцевій телерадіокомпанії зі співробітниками й технікою. Радник “керівника” і генеральний продюсер ТРК “Крим” Олег Крючков заявив, що вони “готові до набору журналістів у Херсоні”. І уточнив, що допомогу в організації мовлення надасть його телерадіокомпанія”, – йдеться у повідомленні.