На Херсонщині російські окупанти розкрадають музеї та приватні колекції антикваріату. Викрадене вивозять до Криму

18 Травня 2022, 19:34

Російські окупаційні війська продовжують грабувати. Так, на Херсонщині вони обкрадають музеї та приватні колекції антикваріату. Цінні експонати потім вивозять до Криму.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

“Рашисти вивозять у окупований Крим майно херсонських музеїв та мистецькі колекції навчальних закладів. Також з 12 травня російські військові розпочали проведення цілеспрямованих рейдів до помешкань місцевих краєзнавців, колекціонерів, і магазинів антикваріату.
Примусово відбирають все, що становить хоч найменшу художню чи історичну цінність. Інформацію про наявність колекцій їм повідомляють так звані «цивільні експерти» з числа колаборантів. Вони ж дають попередню оцінку щодо цінності експонатів.
За словами свідків, представники ЗС РФ, які залучались до проведення рейдів, не схожі на звичайних військовослужбовців. Вони екіпіровані одягом західного зразку, пересуваються на позашляховиках Toyota. Втім, мають зброю російського виробництва.
Цінності вивозяться невеликими вантажівками у супроводі позашляховиків. Іноді – в супроводі ББМ «Тигр»”, – йдеться у повідомленні.