У Нижньосірогозькій громаді затвердили стратегію розвитку

28 Грудня 2021, 16:36

На Сірогозщині затвердили стратегію розвитку громади, яку протягом року розробляли разом з експертами ULEAD з Європою.

Відповідне рішення ухвалили депутати на пленарному засіданні селищної ради.

“Над програмою працювали цілий рік. Проведені всі належні процедури, серед яких: збір та узагальнення інформації про заходи, які необхідно здійснити на території громади для її розвитку, їх аналіз щодо доцільності та фінансового підтвердження, розподіл по першочерговості здійснення та громадське обговорення. Після доопрацювань, внесення змін, нарешті, стратегію було винесено на розсуд депутатів селищної ради, які затвердили цей важливий документ та план її реалізації. Чітко дотримуючись плану стратегії ми поступово будемо відновлювати та розвивати окремі галузі економіки, які впливатимуть на подальше покращення життя громадян та їх добробут”, – зазначили у селищній раді.

“Впродовж 2021 року Нижньосірогозька громада разом з експертами U-LEAD працювала над розробкою стратегії розвитку своїх територій. І той факт, що у 2022 рік громада йде з чітким планом дій, дуже надихає”, – розповіла керівниця регіонального офісу ULEAD з Європою в Херсонській області Оксана Селюкова.

Під час збору проєктних ідей робоча група отримала понад сто пропозицій, з яких в основу плану реалізації птратегії на І етапі – 2022-2024 роки – покладені 91 проєктна ідея та заходи, відібрані на основі пропозицій, що надійшли від посадовців, представників підприємств, установ та організацій Нижньосірогозької громади під час розробки та обговорення проєкту стратегії.
Орієнтовний фінансовий план містить обсяг витрат місцевого бюджету на реалізацію опрацьованих заходів та проєктів, що становить понад 84 млн. грн.
Як зазначив у вступному слові до стратегії розвитку Нижньосірогозької селищної територіальної громади її голова Дмитро Такаджи, сталий розвиток об’єднаної громади ґрунтуватиметься на Стратегії, розробленій за участі представників громади із залученням фахівців.
” Отриманий в результаті спільної роботи документ дозволяє свідомо реагувати на виклики сьогодення та, головне, бачити на кілька років наперед, куди ми йдемо і що для цього робимо. Завдяки Стратегії громада зможе розраховувати свої сили, місцеві ресурси, а також залучати зовнішні, концентрувати їх на визначених напрямах, аби малими, але зрозумілими кожному кроками, наближатися до поставлених цілей, стверджувати свою громаду в Україні та світі”, – сказав Нижньосірогозький селищний голова.
Як повідомлялось, у 2021 році експертну підтримку ULEAD з Європою / ULEAD with Europe щодо розробки стратегії розвитку в Херсонській області отримали Каховська міська територіальна громада та Нижньосірогозька селищна рада. А у 2022 році разом з експертами U-LEAD розроблятимуть стратегії розвитку Великолепетиська, Бериславська, Новомиколаївська та Каланчацька громади.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.