В Україні оголошено понад тисячу земельних аукціонів

24 Листопада 2021, 12:52

Ілюстративне фото: відкрите джерело з Мережі.

Кількість земельних аукціонів, оголошених у системі Прозорро.Продажі, досягла позначки в 1009, із них за останній тиждень – майже 290. Протягом листопада вже успішно відбулося 57 земельних торгів. А вартість усіх лотів у системі сягає 342 млн. грн.

Про це повідомляють у системі Прозорро.Продажі.

Згідно з її даними, на сьогодні оголошено 693 аукціони з оренди загальною вартістю 25 млн. грн. Загальна площа цих земельних ділянок – 4 827 га.

Абсолютним лідером за кількістю аукціонів є Одещина. Тут організовано 188 аукціонів. Також у топі областей – Київська, Черкаська, Сумська та Закарпатська області.

Аукціонів із відчуження землі станом на сьогодні оголошено 317. Усі лоти оцінюються в 317 млн. грн. Загальна площа  земельних ділянок – майже 380 га.

У топі за оголошеною вартістю земельних ділянок  Київщина, Закарпаття, Львівщина, Одещина, Хмельниччина.

У торгах уже взяли участь 176 учасників. Фінальна вартість лоту збільшується від стартової ціни як правило на 270%.

Крім того, уже завершено і повністю підписано всі документи за першим земельним аукціоном  – учасник оплатив лот, договір підписано.

Наші журналісти проаналізували ціну сільськогосподарської землі на аукціонах на Херсонщині. 

На момент нашого дослідження, на даній біржі у продажу було 30 ділянок різного розміру та площі. Найменша з них площею в 0,1 гектара у межах Козачелагерської сільської ради. “Не маю часу нею займатися”, – зазначив власник та встановив ціну в 4000 доларів.

Найдешевшим лотом у нашому списку є ділянка в Нововоскресенській сільській раді.  Тут за гектар поросили лише 316 доларів США. А от найдорожчу ціну нам вдалось знайти поблизу села Шляхове Бериславського району. За 2 гектара угідь тут хочуть 47 000 доларів США, тобто, 23500 доларів за гектар.