За повідомленням Поліції Херсонської області, в лютому поточного року правоохоронці викрили групу осіб, які заволоділи землями Тягинської сільської ради вартістю більше 17 мільйонів гривень. У ході слідчо-розшукових заходів правоохоронці встановили та затримали ще одного фігуранта, причетного до цієї махінації – посадовця Головного управліня держгеокадастру Херсонщини. Наразі зловмисник перебуває в умовах слідчого ізолятора.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Херсонській області.
Зазначається, що злочинну схему зловмисники організували та реалізували влітку 2023 року. Поліцейські встановили, що до заволодіння державними земельними ділянками причетна група херсонців. Їх протиправну діяльність викрили. А двох організаторів незаконної оборудки та одного зі спільників затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомили про підозри у вчиненні двох злочинів.
Під час проведення подальших слідчо-розшукових заходів правоохоронці встановили ще одного пособника реалізації плану із захоплення майже 308 гектарів державних земель, розташованих на звільненій території Бериславського району. Ним виявився посадовець Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області.
Як з’ясувалося, використовуючи свої службові можливості, він промоніторив дані Державного земельного кадастру України, виявив на території Тягинської об’єднаної територіальної громади земельні ділянки, що не перебувають у власності, та надав цю інформацію організаторам схеми. Також він забезпечив останніх офіційними бланками для виготовлення фіктивних довідок кадастрового реєстратора про оформлення вказаних земель на підставних осіб.
За процесуального керівництва обласної прокуратури слідчі повідомили фігуранту про підозру у причетності до злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодексу України. А саме – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 та ч. 1 ст. 358 ККУ (пособництво у використанні завідомо підробленого документа та пособництво у підробленні офіційного документа, який видається чи посвідчується установою, організацією, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов’язків, із метою їх використання іншою особою) та за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 190 ККУ (пособництво у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчинене в особливо великих розмірах).
Крім цього, суд підтримав клопотання слідства та обрав посадовцю запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 605 тисяч гривень. Досудове розслідування триває. Фігуранту може загрожувати позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років із конфіскацією особистого майна.
Раніше повідомлялось, що експосадовиця торгово-промислової палати, яка погодилась працювати на росіян в незаконній “адміністрації” під час окупації Херсона у 2022 році, отримала десять років тюрми.