МОЗ поки не визначилося, що робити з щепленими “Супутником” кримчанами, які приїздять на Херсонщину

21 Жовтня 2021, 17:50

Мешканці окупованого Криму, які були змушені щепитися російським “Супутником”, мають під час поїздок на материкову Україну робити тести на COVID-19.

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відправить у МОЗ запит про те, чи можна людям, щепленим “Супутником”, вакцинуватися препаратами, сертифікованими в Україні.

Про це під час брифінгу, проведеного IPC-Генічеськ, сказала представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ірина Верігіна, повідомляє Depo.Херсон.

За словами Ірини Верігіної, на КПВВ “Чонгар” і “Каланчак” працюють пункти тестування на COVID-19. Ці пункти віднедавна працюють не тільки у будні дні, але й у суботу та неділю. “Ми намагаємося добитися, щоб пункти працювали цілодобово”, – каже Верігіна.

За її словами, до Офісу Уповноваженого звертаються мешканці Криму, які були змушені щепитися російським препаратом “Супутник V”. Ці люди питають, чи можна їм на материковій Україні вакцинуватися препаратами, які мають міжнародну сертифікацію. “Ми звернемося в МОЗ з таким запитанням, бо у відкритому доступі ніде немає рекомендацій”, – каже представник Уповноваженого.

Як повідомлялось, жителі окупованих територій можуть безкоштовно отримати щеплення від COVID-19 сертифікованими вакцинами у будь-якому пункті або центрі вакцинації на території, підконтрольній уряду України. Список пунктів щеплень та центрів масової вакцинації за посиланням.

З 21 жовтня проїхати з однієї області в іншу можна буде лише здоровим від COVID-19 або вакцинованим людям.