Дмитро Кулеба: Кримська платформа – це спосіб повернути кримчанам їхні права

04 Липня 2021, 15:01

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба переконаний, що створення «Кримської платформи» – це спосіб повернути людям на окупованому півострові їхні права.

Про це Дмитро Кулеба написав у мікроблозі Twitter.

«Кримська платформа – це спосіб повернути людям у Криму їхні права – від доступу до освіти до релігійної свободи. Окрім того, дозволити їм користуватися міжнародними банківськими системами, захищати власність у судах, насолоджуватися безвізом, обирати свій телевізійний канал чи уряд», – написав очільник МЗС.

Як повідомлялось, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав керівників всіх країн приєднуватись до Кримської платформи.

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США будуть представлені на високому рівні на саміті Кримської платформи, який відбудеться в серпні 2021 року в Києві для підвищення світової уваги до питання незаконної окупації Криму Росією.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • 23 вересня 2020 року президент Володимир Зеленський на загальних дебатах 75-ї сесії Генасамблеї ООН запросив друзів України долучитися до створення міжнародної платформи щодо деокупації Криму. 29 вересня Зеленський закликав депутатів Європарламенту до співпраці в створенні міжнародної платформи з деокупації Криму.
  • 26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ, яким доручив уряду організувати й запустити Кримську платформу, а також реалізувати заходи для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав мешканців тимчасово окупованого Криму. Також президент затвердив персональний склад Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи, до якого увійшли керівники центральних органів виконавчої влади, Офісу президента, а також Меджлісу кримськотатарського народу.
  • 24 березня 2021 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
  • 20 травня 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.