DOBRE запрошує громади взяти участь у пілотній програмі моніторингу

03 Лютого 2021, 13:35

Програма DOBRE оголошує про старт пілотного проєкту моніторингу та оцінки, до якого буде відібрано 10 громад.  Участь у конкурсі можуть взяти громади із усіх областей України.

Про це повідомляють в ХОДА.

Системи моніторингу та оцінки – ефективна стратегія, спрямована на підвищення ефективності, відповідальності та прозорості нових місцевих адміністрацій для усіх громадян, пріоритетами для яких є покращення врядування та надання послуг.

Система оцінки діяльності органів місцевого самоврядування, як елемент управління за результатами, успішно використовується більше 20 років у країнах Європейського Союзу, США та Канади.

Основою такої системи є критерії оцінки – набір індикаторів, які можуть застосовуватися як окремо, так і комбіновано, які дозволять краще розуміти та використовувати можливості  громади, стануть обгрунтуванням для розвитку.

За допомогою такої системи територіальні громади матимуть змогу оцінювати свою  діяльність та ухвалювати обгрунтовані рішення щодо покращення послуг, які вони надають,  порівнюватимуть результати між послугами та іншими громадами, стануть ближчими до  громадян.

Пілотний проєкт моніторингу та оцінки проходитиме у обраних територіальних 10 громадах з усіх куточків України, які виявлять бажання взяти у ньому участь. Суть проєкту полягає у розробці критеріїв оцінки – індикаторів за кількома пріоритетними послугами (не більше 5, оптимально 3-4) та збору даних у громадах за цими послугами.

Пілотний проєкт моніторингу та оцінки триватиме орієнтовно 4 місяці.

Для розробки ефективної системи моніторингу та оцінки просимо заповнити опитувальник (час заповнення – 10-15 хв) до 11 лютого 2021 року.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ 

Громади буде відібрано з числа тих, хто заповнить анкету.

Контакти для додаткових запитань щодо заповнення опитувальника, а також потенційної участі у пілотному проєкті – Роман Кіфлюк, радник з розробки політики з питань управління якістю програми DOBRE: +38 (098) 188 05 28, rkifliuk@globalcommunities.org