Кабмін запровадив нові карантинні обмеження з 19 грудня

15 Грудня 2020, 11:10

Кабінет міністрів запровадив нові карантинні обмеження, які діятимуть по всій території України з 19 грудня.

Про це повідомляється на Урядовий порталі, передає сайт IPC-Генічеськ.

Зокрема нові обмеження забороняють:

– Проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності відвідувачів.
– Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій.
– Приймання відвідувачів у музеях, на виставках, в галереях тощо, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів.
– Робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос). – – Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31.12 на 01.01 робота ресторанів та кафе буде дозволена до 01:00.
– Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

Обмеження, які продовжують працювати без змін (забороняється):

– Перебування в громадському транспорті та громадських місцях без вдягнутої маски, а також перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу.
– Самовільне залишення місця ізоляції чи обсервації.
– Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь більше 20 осіб та недотримана дистанція у 1,5 м між учасниками (виключення: офіційні та професійні спортивні заходи без глядачів, іспити для нотаріату та заходи необхідні для забезпечення роботи органів влади).
– Робота кінотеатрів та закладів культури із наповненістю понад 50% місць одного залу.
– Перевезення в пасажирському транспорті більше пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро).
– Проведення дискотек, робота нічних клубів та закладів громадського харчування з організацією дозвілля.
– Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за одним столом та коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
– Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування щодо дистанції між клієнтами в 1,5 метри, а відвідувачі не мають правильно вдягнутих засобів індивідуального захисту.
– Перетин кордону іноземцям без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями.
– Діяльність закладів з розміщення (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних закладів).
– Відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.
– Відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції перебуває більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти.
– Проведення планових заходів з госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги породіллям, новонародженим, допомоги при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) меддопомога та інша невідкладна меддопомога).
– Робота спортивних залів та фітнес-центрів, якщо в них перебуває більше однієї особи на 20 квадратних метрів.
– Відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
– Перетин КПВВ на тимчасово окуповані території ОРДЛО та Криму іноземцями без наявного поліса страхування (з окремими виключеннями).
– Відвідування сторонніми особами закладів соцзахисту, в яких перебувають окремі категорії громадян (люди похилого віку, ветерани війни, особи з інвалідністю, психічними порушеннями та інше).

Нагадаємо:

  • 2 грудня Кабінет міністрів України вирішив не продовжувати карантин вихідного дня, замість цього в країні в будні і вихідні дні діють обмеження помаранчевої зони.
  • Кабмін пропонує ввести локдаун (жорсткі карантинні обмеження – ред.) в Україні з 8 по 25 січня 2021 року.