Депутат Каховської райради зайнявся екологією та рибним промислом у Генічеську

08 Квітня 2023, 13:21

Розслідувачі ЦЖР ідентифікували каховського колаборанта, який пішов на співпрацю з російськими окупантами та перебрався до Генічеська. 

Про це пише Центр журналістських розслідувань, передає Медіа-центр IPC-Генічеськ.

Так, депутат Каховської районної ради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!», колишній староста Райського Новокаховської громади і ексдиректор державного Новокаховського рибоводного заводу частикових риб працює у так званому відділі екології окупаційної адміністрації Генічеська, але представляється «заступником міністра сільського господарства та рибальства Херсонської області», який відповідає за рибну галузь. За його допомогою російські загарбники розграбовують профільні господарства Херсонщини.

Дикуха Ігор Михайлович, 21 червня 1960 р. н., «засвітився» в окупаційному телеграм-каналі під час пропагандистського заходу для студентів фейкового Генічеського коледжу сфери обслуговування. Дикуху в ньому назвали спеціалістом відділу екології окупаційної адміністрації так званого Генічеського муніципального округу.

Ігор Дикуха, колаборант

Игорь Дикуха, коллаборант

Ігор Дикуха, колаборант

Игорь Дикуха, коллаборант

Натомість, за інформацією з наших джерел, Ігор Дикуха представляється інакше – «заступником міністра сільського господарства та рибальства Херсонської області», який відповідає за рибну галузь і працює в тандемі з іншим відомим зрадником Едуардом Репілевським. Саме він допомагав окупантам грабувати державні установи: добре відомий йому «Новокаховський рибоводний завод частикових риб», який він очолював багато років і розташований в Голій Пристані «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб». Останній до кінця 2022 року очолював Юрій Ковальов, рідний брат ліквідованого зрадника-нардепа Олексія Ковальова, депутат Херсонської обласної ради від президентської партії «Слуга народу». Під керівництвом російських окупантів Дикуха разом із Юрієм Ковальовим вивозив до Криму з обох заводів рибу, призначену для зариблення українських водойм. Сам Ковальов зареєстрував свій завод у російському державному реєстрі і отримав громадянство РФ.

Новокаховський рибоводний завод частикових риб перебуває в стані ліквідації. Через намір приєднати його до очолюваного Юрієм Ковальовим херсонського заводу в 2020 році Ігор Дикуха навіть судився з Державним агентством рибного господарства України.

Наприкінці 2020 року Ігоря Дикуху обрали депутатом Каховської райради від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!» і старостою Райського Новокаховської територіальної громади.

Після початку повномасштабної війни російські окупанти знищили розташовану на правобережній Херсонщині екосадибу «Рибацький хутір», власником якої є Дикуха.

«Вони «денацифікували» екосадибу на Шиловій балці. Вагітних самок осетрів, яких ростили десять років вистріляли, готель розграбували, як і сільгосптехніку. «Визволителі» вивезли навіть матраци та електронасоси. Прощавай, моїх рук творіння. Дякую, «старший брате», – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці на початку березня 2022 року після того як зміг потрапити до свого «Рибацького хутора». Зараз це повідомлення на його сторінці відсутнє.

Ігор Дикуха, колаборант

Наприкінці квітня 2022 року Ігор Дикуха за власним бажанням звільнився з посади старости Райського і виїхав спочатку до Грузії, але потім повернувся до окупованого Криму, де давно живуть його діти. Згодом він перебрався до Генічеська.